Co sprawia, że warto zastanowić się nad kredytem samochodowym?

Co zrobić, jeśli pilnie potrzebujemy kupić samochód, a nasze oszczędności pozwalają w najlepszym razie na sfinalizowanie części transakcji? Rozwiązaniem może być w takim przypadku nie tylko sumienne oszczędzanie i korzystanie z samochodów użyczanych nam przez członków rodziny.

Bardzo ciekawą opcją jest też kredyt samochodowy – instrument finansowy oferowany nam przez zdecydowaną większą banków. Dlaczego warto się nim zainteresować.

1. Niewysokie oprocentowanie

Żaden z banków nie zgodzi się na to, abyśmy oddali mu dokładnie tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy by kupić samochód. Jeśli jednak zestawimy kredyty samochodowe z nawet najbardziej atrakcyjnymi kredytami gotówkowymi, szybko dostrzeżemy, że te pierwsze są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Niewysokie oprocentowanie sprawia, że rata nie powinna stanowić przesadnego obciążenia dla naszego budżetu, a przecież właśnie taki cel przyświeca wszystkim osobom myślącym o korzystaniu z pomocy banku.

2. Możliwość finansowania zakupu różnych typów pojazdów

Choć kredyty samochodowe są coraz intensywniej promowane, nadal możemy zetknąć się z przynajmniej kilkoma mitami z nimi związanymi. Jeden z najbardziej rozpowszechnionych zakłada, że na wsparcie tego rodzaju mogą liczyć jedynie osoby chcące wejść w posiadanie nowego auta. Tymczasem banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak prężnie rozwija się rynek wtórny i nie robią żadnych trudności przy zakupie samochodu używanego. Ograniczenia dotyczą jedynie rocznika i stanu technicznego pojazdu, a każdy z banków ustala je indywidualnie.

3. Wiele ciekawych form kredytowania

Kredyty samochodowe nie są monolitem, jeden bank może więc oferować rozwiązania atrakcyjne dla różniących się w istotny sposób między sobą grup klientów. Osoby, które obawiają się, że rata może obciążyć domowy budżet, mogą spłacać kredyt powoli nawet przez dziesięć lat. Jeśli jednak klient wie, że czeka go w przyszłości większy zastrzyk finansowy, może zdecydować się na kredyt w zaledwie kilku ratach, co skraca czas jego spłaty.
Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/