Dedykowany kredyt samochodowy

W bogatej ofercie kredytowej banków znajdziemy także dedykowane kredyty samochodowe, które pozwalają na sfinansowanie zakupu pojazdu. Zdecydowanie większą popularnością tego typu kredyty cieszą się w przypadku firm, ale mogą okazać się one wyjątkowo atrakcyjne także dla osób indywidualnych, które z różnych względów mogą być zainteresowane sfinansowanie zakupu swojego samochodu w ten sposób. Warto od razu dodać, że kredyt samochodowy może umożliwić kupno dosyć szerokiej gamy pojazdów.

Wcale nie musi być to zwykły samochód osobowy. Tak zwanym kredytem samochodowym można sfinansować także zakup zdecydowanie większego pojazdu, ale także i motocyklu czy skutera. Istnieją dwa podstawowe argumenty przemawiające za skorzystaniem z dedykowanego kredytu. Jest to na pewno wygoda.

Kredyt celowy jest z reguły łatwiej uzyskać, w związku z tym, że ryzyko inwestycyjne banku jest w takiej sytuacji nieporównywalnie mniejsze. Wyjątkiem mogą być celowe kredyty hipoteczne, ale tutaj podstawowym problemem jest duża liczba formalności, które wynikają ze specyfiki zarówno samego zabezpieczenia jak i celu finansowania.

Jeśli jednak staramy się o kredyt samochodowy to sprawa jest już o wiele prostsza i często jedynym wymogiem formalnym, który kierowca musi spełnić, jest dostarczenie do banku zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych zarobków, a kredyt może być udzielony dosyć szybko. Niekiedy dodatkowym warunkiem jest konieczność ubezpieczenia kupionego za środki z kredytu pojazdu, także w zakresie AC. Jeśli nie kredytobiorca nie planował takiego rodzaju ubezpieczenia lub też myślał o zastosowaniu innego, tańszego wariantu to powinien także i tego rodzaju koszt brać pod uwagę przy kalkulacji całkowitego kosztu kredytu samochodowego.

Norma jest także zastosowanie zabezpieczenia w postaci zastawu na zakupionym pojeździe. Dla kredytobiorcy znaczenie może mieć tutaj rodzaj zastosowanego zastawu. Niektóre formy mogą być nieco uciążliwe pod względem formalnym w sytuacji gdy kredytobiorca zdecyduje się na sprzedaż pojazdu, jeszcze w czasie trwania kredytu samochodowego.

Polecane  Kredyt na samochód