Dlaczego warto sięgnąć po kredyt samochodowy?

Ku zaskoczeniu wielu osób, kredyty samochodowe mają nie tylko spore grono zwolenników, ale i dość aktywną grupę przeciwników. Czy zatem warto myśleć o ich zaciąganiu? Zdecydowanie, tak!

Kredyt nie tylko na nowe auto

Już na wstępie wypada podkreślić, że kredyt samochodowy wcale nie powinien kojarzyć się nam z opcją, na którą mogą się decydować jedynie właściciele nowych pojazdów. Owszem, najczęściej mówi się o nim właśnie w kontekście aut wprost z salonu, okazuje się jednak, że nie są one jedynymi, w posiadanie których można wejść w taki sposób. Banki nie mają nic przeciwko temu, aby pomagać nam w zakupie samochodów używanych, choć najczęściej określają górną granicę ich wieku. Dzięki tego rodzaju wsparciu można też kupić motocykl, a nawet… ciągnik.

Oprocentowanie niższe niż w kredycie gotówkowym

Definicja kredytu samochodowego mówi, że jest on szczególną formą kredytu gotówkowego, porównanie obu rozwiązań zawsze jednak wypada na korzyść tego pierwszego. Kredyt samochodowy zwraca na siebie uwagę przy tym już choćby dlatego, że jest znacznie niżej oprocentowany. Owszem, w czasie jego trwania to bank jest de facto właścicielem naszego pojazdu, a my musimy stosować się do jego zaleceń, w zamian jednak zyskujemy rozwiązanie, które pozwala nam na wejście w posiadanie upragnionego rozwiązania, bez którego dziś funkcjonowanie jest wyjątkowo trudne.

Kredyt pozwala nam na spełnienie marzenia

To właśnie coraz większa potrzeba posiadania samochodu sprawia, że kredyt samochodowy jest tak popularny. Dziś samochód nie jest już wyznacznikiem statusu społecznego, ale przede wszystkim – środkiem komunikacji, bez którego trudno się obejść. Owszem, nadal można wstrzymywać się z jego zakupem do momentu, w którym uzbieramy całą niezbędną kwotę. Bardzo często sprawia to jednak, że nasze możliwości, również te związane z rynkiem pracy, maleją.

Kredyt samochodowy, podobnie jak inne produkty bankowe, jest rozwiązaniem, z którego nie powinno się korzystać bez przemyślenia. Jego atrakcyjność jest jednak trudna do zakwestionowania.