Gotówkowy, czy samochodowy - wybieramy kredyt na auto

Na początku dwudziestego pierwszego wieku trudno już jest wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie bez samochodu. Choć jednak wiele osób stara się przekonać nas, że jest inaczej, samochód nadal nie jest wcale rozwiązaniem, na które stać każdego. Przeciwnie, jego zakup zwykle wiąże się z koniecznością zainwestowania sporych pieniędzy, jeśli bowiem zaoszczędzimy na samym wejściu w posiadanie auta, najprawdopodobniej będziemy musieli liczyć się z większymi kosztami związanymi z jego naprawami.

 

W poszukiwaniu skutecznego rozwiązania

Oczywiście, możemy zdecydować o tym, że kupimy samochód dopiero w tym momencie, w którym będzie nas na niego stać. Nietrudno się jednak domyślić, że będzie się to wiązało z koniecznością przemieszczania się po mieście i kraju innymi środkami komunikacji. Te nigdy nie są aż tak wygodne, a przecież i one nie są darmowe. Dlaczego więc nie skorzystać z pomocy instytucji finansowych, które chcą nam pożyczyć pieniądze na ten cel? Możliwości jest co najmniej kilka, największą popularnością cieszą się zaś klasyczne kredyty gotówkowe oraz skierowane właśnie do kierowców kredyty samochodowe. Obie formy wsparcia mają przy tym swoich zwolenników.

 

Którą opcję wybrać?

Osoby, które decydują się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego przyznają, że zwykle nie jest on przyznawany na tak atrakcyjnych warunkach, jak ma to miejsce w przypadku jego samochodowego odpowiednika. Te same osoby przekonują jednak, że ma on także swoje zalety. Pozwala na stanie się natychmiast faktycznym właścicielem samochodu i decydowanie o jego losach zgodnie z własnym zapotrzebowaniem.

Rzeczywiście, choć kredyt samochodowy jest bardzo opłacalny finansowo, nie można zapomnieć o tym, że właścicielem auta, aż do momentu jego spłacenia, pozostaje bank. W konsekwencji należy liczyć się z tym, że auto musi być odpowiednio ubezpieczone i serwisowane, a nie każdy chce ponosić tego rodzaju dodatkowe koszty.

Polecane  Kredyt na samochód używany – jak wybrać?

Nie ma jednego rozwiązania, które zadowoli wszystkich kierowców, możliwość dokonania wyboru może jednak tylko cieszyć.