Myślisz o zmianie samochodu na nowszy, lepszy model, ale nie posiadasz wystarczającej liczby gotówki? To nie problem pomoże ci kredyt samochodowy.

W odróżnieniu od innych instrumentów finansowych, jakie oferuje bank, kredyt samochodowy jest konkretnie dedykowany pod jedną potrzebę. O ile zwykłą pożyczkę czy środki na karcie kredytowej możemy przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel to środki z kredytu samochodowego, tylko i wyłącznie na zakup samochodu.

Zanim otrzymamy pieniądze musimy spełnić wymagania stawiane nam przez bank

Przede wszystkim kredyt otrzymamy maksymalnie na dziesięć lat. Musimy się też liczyć z tym, że zostanie nałożona górna, ale też dolna granica kredytu. Bank w żaden sposób nie jest zainteresowany udzielaniem nam pożyczki na kwotę dwustu czy pięćset złotych. Bank określi też zakres pojazdów, jakie możemy nabyć za udostępnione środki. Zazwyczaj mowa jest tu o samochodach, quadach, motocyklach, a nawet zabytkowych pojazdach czy autobusach. O ile w przypadku nowych pojazdów bank nie będzie nam robił żadnych problemów z udzieleniem kredytu, to jeżeli chodzi o używane samochody może być różnie. Zazwyczaj banki w regulaminie kredytu zawierają informacje, jaki może być maksymalny wiek pojazdu. Zainteresowanie banku może też wzbudzić wartość samochodu oraz w przypadku pojazdów używanych ich przebieg.

Zapoznawszy się z warunkami kredytu powinniśmy przystąpić do kompletowania niezbędnych dokumentów

Przede wszystkim musimy posiadać dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający naszą tożsamość. Może być to prawo jazdy lub na przykład paszport. Konieczne też będzie zaświadczenie o dochodach i kserokopia dowodu rejestracyjnego samochodu. Powinniśmy być też przygotowani, że bank będzie się domagał zaświadczenia gwarantującego, że pojazd nie został wpisany jako zastaw. Jeśli nie dostarczymy tego dokumentu bank na pewno nie udzieli nam kredytu. Wymagane będzie też ubezpieczenie samochodu, bez którego nie można włączyć pojazdu do ruchu. Niektóre banki mogą od nas wymagać też dodatkowego ubezpieczenia autocasco.

Polecane  Pochwal się nowym samochodem – skorzystaj z kredytu samochodowego