akie dodatkowe zobowiązania wiążą się z kredytem samochodowym

Gdy mówimy o kredytach samochodowych, zwykle koncentrujemy się na ich zaletach. Nie ma przy tym wątpliwości, co do tego, że są one duże. Przed zaciągnięciem tego rodzaju zobowiązania dobrze jest jednak uświadomić sobie, że ma ono także pewne minusy. Zwykle nie zmieniają one pozytywnego wrażenia, jakie wywołuje wspomniany kredyt, warto jednak mieć ich świadomość.

Czyj to jest samochód?

Bank, który przyznaje nam kredyt samochodowy robi to na szczególnych zasadach. Owszem, ciągle mamy do czynienia z takimi częściami składowymi, jak prowizja oraz oprocentowanie, nie da się jednak ukryć, że koszt jest nieporównywalnie niższy od tego, jaki musielibyśmy ponieść decydując się na kredyt gotówkowy. Nietrudno się domyślić, że ta stosunkowo liberalna polityka nie jest przypadkowa. Bank wcale nie zmienia się w instytucję, od której wszyscy moglibyśmy uczyć się tego, że warto ufać ludziom. Nadal jest nastawiony przede wszystkim na generowanie zysków, o czym można się przekonać analizując kwestie związane z własnością kupowanego na kredyt samochodu.

Banki stosują w tym zakresie zróżnicowane rozwiązania. Co do zasady jednak starają się zabezpieczyć się na wypadek utraty przez nas zdolności do spłacania zobowiązania. Mogą domagać się cesji ubezpieczenia AC, mogą też oczekiwać, że nadal będą formalnymi właścicielami auta. Możliwości jest wiele – finalnie jednak musimy liczyć się z tym, że kredyty samochodowe zawężają nasze zdolność do zarządzania pojazdem.

Ach, to ubezpieczenie

Wielu kierowców uważa, że to nie prawo banku do współdecydowania o losie naszego pojazdu, może być najpoważniejszym problemem. Znacznie więcej niedogodności generuje świadomość tego, że bank decyduje, jakie ubezpieczenie będziemy płacić. Nie jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, które uważają, że nawet obowiązek płacenia OC jest przykładem nadużywania przez państwo swojej pozycji. Bank z pewnością będzie oczekiwał również AC i Autocasco i tak długo, jak długo kredyt będzie spłacany, nic nie zmieni się w tym zakresie.

Polecane  Zalety kalkulatora OC

Dowiedz się więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/