Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy

Kiedy szykuje się tak duży wydatek, jak zakup własnego pojazdu, mało kto może wyłożyć pieniądze od ręki. W większości życie zaskakuje i niestety trzeba się decydować na zakup samochodu na kredyt – tylko jaki?

Do wyboru jest kredyt gotówkowy oraz kredyt samochodowy – ściśle sprofilowany do potrzeb osób, które rozglądają się za wozem dla siebie. Jeśli już i tak musimy zakupić auto na raty, to na jaki kredyt najlepiej jest się zdecydować?

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest skierowany do osób, które chcą dostać gotówkę do ręki – i zrobić z nią to, co uznają za stosowne. Można sfinansować z tej pożyczki zakup przeróżnych rzeczy – nie tylko samochodu. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które mają kilka różnych wydatków i być może jakieś zaplecze finansowe, a pożyczka potrzebna jest im tylko jako drobna pomoc. Jeśli brakuje nam do zakupu wozu na przykład 3 tysięcy, to rzeczywiście nie ma sensu brać kredytu na 30 tysięcy. W przeciwnym wypadku wersja gotówkowa nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, z uwagi na wysokie oprocentowanie.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest ściśle skierowany do osób, które mają zamiar kupić własny wóz. W tej wersji nie otrzymujemy pieniędzy do ręki, lecz są one przekazywane wprost do osoby czy firmy, która jest właścicielem sprzedawanego pojazdu. To solidne zabezpieczenie, gdyż bank nie zdecyduje się na finansowanie zakupu marnej jakości – mamy więc okazję kupić solidny wóz, a dopiero później spłacać zobowiązanie. Należy przy tym wiedzieć, że wszystko rozkładane jest na wygodne do spłacenia raty – na dłużej niż to ma miejsce w przypadku kredytu gotówkowego, więc o wiele łatwiej jest taką pożyczkę spłacić. Jest ona również niżej oprocentowana, co jest dodatkową jej zaletą.

Polecane  Gotówkowy, czy samochodowy – wybieramy kredyt na auto

Wybór jest prosty

Jeśli nie mamy żadnych oszczędności, które mogłyby posłużyć do zakupu samochodu, lepiej jest zdecydować się na kredyt samochodowy. Wersję gotówkową zostawmy na inne okazje – kiedy chcemy wyjechać w zagraniczną podróż, sfinansować wesele, albo naprawę pralki czy zakup nowej, gdy się zepsuje.