Kredyt na samochód

Posiadanie własnego samochodu to bez wątpienia ogromna wygoda i komfort. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Dobry samochód to bowiem koszt przynajmniej kilku tysięcy złotych. Na szczęście dzisiaj nie trzeba załamywać rąk. Do naszej dyspozycji jest bowiem kredyt bankowy, który udzielany jest właśnie na zakup samochodu. Czy kredyt na samochód to dobre rozwiązanie? Co warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy go zaciągnąć, aby postawić na ten naprawdę korzystny? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zarówno nowe, jak i używane auto

Kredyt można zaciągnąć zarówno na zakup nowego, jak i używanego samochodu. Wiele osób w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Tymczasem znaczna część z nas nie kupuje samochodów nowych, a właśnie używane.

Niski koszt

Chcąc kupić samochód na kredyt, warto zdecydować się na kredyt samochodowy, a nie gotówkowy przede wszystkim dla tego, że koszt takiego kredytu jest zdecydowanie niższy. Wszystko dlatego że zabezpieczeniem takiego kredytu jest sam samochód. W związku z tym bank nie musi już sięgać po inne rozwiązania, takie jak dodatkowe polisy, które generują niepotrzebny koszt.

Czas kredytowania

Wiele osób sądzi, że w przypadku kredytów samochodowych można liczyć na dość krótki czas kredytowania. Tymczasem sytuacja wygląda inaczej. Kredyt samochodowy może zostać udzielony nawet na dziesięć lat, czyli na naprawdę długo. Z kolei rozłożenie kredytu na tyle lat skutkuje znacznym zmniejszeniem wysokości rat. Dla wielu osób jest to jedna z ważniejszych cech kredytu samochodowego, która pozwala żyć spokojnie i nie denerwować się niepotrzebnie.

Różne warianty spłaty

Decydując się na kredyt samochodowy, mamy do wyboru kilka sposobów spłaty. Możemy oczywiście zdecydować się na raty równe. Do wyboru są także raty malejące, które będą zmniejszać się wraz z czasem, jaki upływa od zaciągnięcia kredytu. Ciekawym rozwiązaniem jest również rata balonowa. To jedna wysoka rata, którą spłaca się dopiero na koniec okresu kredytowania.

Polecane  Kredyty samochodowe – nadal popularne

Kredyt samochodowy to dobre rozwiązanie dla wszystkich chcących kupić auto i nie mających dość gotówki.