Kredyt samochodowy a kredyt gotówkowy – jak korzystniej kupić pojazd?

Kupno własnego auta jest bardzo potrzebne, jednak niestety nie tak proste jak byśmy chcieli. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju samochodu na jaki się decydujemy, jednak zawsze jest to spory wydatek. Nie wszyscy mają dość pieniędzy żeby samodzielnie nabyć auto, a przy tym nie zawsze istnieje możliwość żeby przez długi czas czekać na odłożenie koniecznej kwoty. Co za tym idzie, nie da się kupić samochodu bez pożyczki. Osoby, które się nad tym zastanawiają mają jednak do wyboru kredyt samochodowy lub kredyt gotówkowy. Wyjaśniamy jaki i kiedy najlepiej jest wybrać!

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest rozsądnym rozwiązaniem jeśli nie mamy własnych funduszy na zakup auta, albo są one naprawdę niewielkie. W takim wypadku nie ratuje nas wcale jakaś drobna kwota – potrzebujemy funduszy na zakup całego pojazdu. Lepiej rozłożyć sobie wszystko na rozsądne raty, a kredyt samochodowy to umożliwia. To kredyt udzielany na znacznie dłuższy okres czasu, dzięki czemu miesięczne raty się zmniejszają. Tego rodzaju kredyty są zresztą również niżej oprocentowane niż kredyt gotówkowy i przeznacza się je jedynie na ten cel – zakup samochodu. Pamiętajmy tylko, że zaciągając podobne zobowiązanie, nie mamy co liczyć a otrzymanie gotówki do ręki – pieniądze przekazane zostają właścicielowi auta, który je sprzedaje.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to dobra opcja dla tych osób, które mają nieco oszczędzonych pieniędzy, jednak nie aż tyle, żeby kupić za nie wymarzony wóz. Jest to rodzaj kredytu, który wiąże się z wyższym oprocentowaniem i koniecznością szybszej spłaty zobowiązania, choć daje też mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pojazd jest od razu nasz i nie jesteśmy niczym zobowiązani wobec banku. Kredyty samochodowe łączą się również z koniecznością wykupywania określonych ubezpieczeń, co zwiększa ich sumy. Dlatego jeśli potrzebujemy tylko trochę gotówki by nabyć wymarzony pojazd, lepiej jest wybrać pożyczkę gotówkową. Ale dla osób, które nie mają takich możliwości zdecydowanie lepiej dostosowany jest kredyt samochodowy.

Polecane  Kredyt samochodowy – blaski i cienie