Kredyt samochodowy – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Wiele osób marzy o własnym środku transportu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup samochodu używanego lub nowego, prosto z salonu. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą nam w uzyskaniu środków na zakup wymarzonego auta. Kredyt samochodowy to wygodna i szybka opcja dla każdego, kto nie dysponuje wystarczającą ilością środków na swoim koncie. Zakup będzie rozłożony w czasie na wygodne raty, a ich wysokość dostosowana do naszych finansowych możliwości. Jak taki kredyt uzyskać? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Wysokość rat

Santander Consumer Bank oferuje kredyt samochodowy z ratami, których wysokość zaczyna się już od 249 złotych miesięcznie. Na tę kwotę wpływa jednak wiele czynników, jest uzależniona od naszych możliwości, okresu kredytowania i kwoty, o jaką się ubiegamy. Może się różnić, w zależności od tego, czy decydujemy się na sfinansowanie pojazdu nowego lub używanego. Wybierając wysokość raty i formę spłaty, pamiętajmy, że będzie to miało wpływ na oprocentowanie naszego kredytu.

Wygodne formy spłaty rat

Podpisując umowę kredytową, możemy zdecydować się na formę spłaty zobowiązania, jaka będzie dla nas najbardziej wygodna. Może to być forma raty miesięcznej, płatnej cyklicznie do określonego dnia następnego miesiąca, rata balonowa, płatna raz w roku lub forma łączona, czyli miesięczne raty z ostatnią ratą balonową. Dzień spłaty raty możemy uzgodnić z doradcą, aby był dla nas odpowiedni. Najczęściej na początku, przy podpisywaniu umowy, należy dokonać pierwszej wpłaty o wysokości odpowiadającej formie spłaty kredytu, na jaką się zdecydowaliśmy.

Jakie dokumenty będą nam potrzebne?

Dokumenty wymagane przy podpisywaniu umowy to dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz dokumenty potwierdzające źródła naszych dochodów i ich wysokość. Decydując się na zakup pojazdu, pamiętajmy, że aby dopełnić wszystkich formalności, możemy potrzebować także dokumentów dotyczących kupowanego samochodu, na przykład jego numeru VIN, który w wyjątkowych przypadkach możemy podać także po uzyskaniu decyzji kredytowej.

Polecane  Kredyt samochodowy – jak wybrać najlepszy?