Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Życie bez samochodu może być naprawdę ciężkie. Nie jest łatwo w niektóre miejsca dojechać autobusem – czasem akurat tam nie docierają, albo też nie pasują nam godziny podane w rozkładzie jazdy. Samochód to ogromna wolność – możemy jechać tam, gdzie chcemy, wracać o której chcemy.

Nic dziwnego, że każdy marzy o własnym pojeździe. Niestety, auta są drogie – oczywiście, można kupić coś tańszego, ale w efekcie możemy więcej wydać na mechanika i późniejsze naprawy, niż sam koszt pojazdu. Poza tym niektórzy i na tańszy samochód nie mają wystarczającej ilości gotówki – a przecież oszczędności pochłonie dodatkowo utrzymanie i załatwianie wszystkich niezbędnych formalności zakupu, których jest całkiem sporo.

Kredyt ułatwiający dostęp do auta

Niektórzy decydują się oszczędzać – ale w ten sposób można nie mieć auta, gdy akurat będzie ono najbardziej potrzebne. Wiele osób więc woli raczej zaciągnąć kredyt. W takiej sytuacji istnieje jednak opcja zaciągnięcia kredytu gotówkowego, albo też kredytu samochodowego. Który będzie lepszy?

Kredyt na jakikolwiek zakup

Kredyt gotówkowy jest udzielany na dowolny cel. Przedstawiciel banku nigdy zatem nie pyta, czy też chcemy kupić samochód, czy może polecieć na egzotyczne wakacje? To dobra opcja przede wszystkim dla tych osób, które mają już jakieś oszczędności, jednak nie dość dużo, żeby kupić auto o jakim marzą. Kredyt samochodowy takim osobom z pewnością jednak bardziej się przyda. Dlaczego? Ponieważ jest on rodzajem pożyczki przeznaczonym wyłącznie na cel zakupu pojazdu. Jego wysokość będzie zatem odpowiadała cenie wybranego samochodu. Jeśli otrzymamy pożyczkę, wszystkie opłaty również zostaną w nią wliczone i z niej pokryte. Minimalny czas spłaty takiego zobowiązania to 10 lat, dlatego jest to opcja rozłożona w czasie – mamy go dość dużo, żeby spłacić wysokie zobowiązanie bez szkody dla codziennego życia. Kredyty samochodowe są – w przeciwieństwie do tych gotówkowych – niżej oprocentowane. Ostateczna kwota spłaty będzie więc dużo niższa niż gdybyśmy chcieli zaciągnąć kredyt na samochód w wersji gotówkowej.

Polecane  Kredyt samochodowy, gotówkowy czy leasing — poznaj różnice i wybierz odpowiednie rozwiązanie