Kredyt samochodowy – czy trudno go otrzymać?

Zakup własnego pojazdu jest bardzo istotny dla wielu osób – daje olbrzymią wolność przemieszczania się, możliwość przyjazdu i wyjazdu w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca, jak też wielki komfort samego podróżowania nawet na długie odległości i ze sporym bagażem. Jednak samochody wcale nie są takie tanie! Oczywiście, wszystko uzależnione jest od konkretnego modelu, jak też od tego czy chcemy kupić nowy czy stary pojazd, jednak zawsze są to całkiem spore sumy, jeśli chcemy kupić w miarę dobry samochód, który nie będzie od razu wymagał naprawy. Skąd jednak brać na to wszystko pieniądze? Nie każdy człowiek jest w stanie tyle oszczędzić, a przede wszystkim nie wszyscy mogą czekać aż do momentu, gdy odłożą wystarczającą sumę. Na szczęście banki wychodzą z ofertami do takich klientów, oferując im zakup pojazdu na kredyt – specjalny kredyt samochodowy. Jest coraz więcej osób zainteresowanych podobnym kredytem – tylko czy łatwo jest go otrzymać?

Kto może ubiegać się o kredyt samochodowy?

Tak naprawdę ubiegać się o kredyt samochodowy może każdy – chociaż nie każdy go otrzyma. O pozytywnej decyzji kredytowej decyduje oczywiście szereg różnych czynników, przy czym najważniejsze jest to czy dana osoba ma już jakieś zobowiązania finansowe, jak duże one są i czy je terminowo reguluje. Jeśli w przeszłości miała już spore trudności ze spłatą kredytu, może mieć również trudności z otrzymaniem nowej pożyczki. Zawsze warto jednak spróbować – tym bardziej, że nie trzeba nawet wychodzić z domu! Z pracownikiem banku można skontaktować się w sprawie kredytu przez telefon, albo też wypełniając specjalny formularz online. Potem wystarczy już tylko czekać na decyzję kredytową.

Polecane  Zakup samochodu — finansowanie i związane z tym opłaty

Kredyt samochodowy – dodatkowe możliwości

Historia kredytowa jest bardzo ważna dla banku, ale równie ważne są możliwości finansowe danej osoby – musi ona przecież mieć możliwość regularnego spłacania zaciągniętego zobowiązania. Na szczęście w tej chwili banki – chociaż nie wszystkie – wychodzą do klientów z wyciągniętą dłonią. Nie tylko akceptowane są różne źródła dochodu – także te pochodzące spoza Polski. W przypadku chęci zaciągnięcia kredytu możliwe jest też połączenie dochodów kilku osób (nawet niespokrewnionych), dzięki czemu suma jest wystarczająca żeby zaciągnąć większą pożyczkę.