Kredyt samochodowy – jak wybrać najlepszy?

Posiadanie własnego samochodu jest marzeniem niemal każdej osoby. Własne auto to duża wolność, a także mobilność – dla niektórych jest to zresztą także i konieczność, jeśli mieszka się na przykład daleko od centrum miasta, albo trzeba pokonać długą drogę, by dotrzeć do pracy. Mało kogo jednak stać na zakup wymarzonego pojazdu za własne pieniądze – większość musi korzystać z kredytu. W tym przypadku wybieramy raczej kredyt samochodowy, ponieważ jest lepiej oprocentowany, jego wysokość uzależniona od ceny konkretnego auta i można go wygodnie spłacić, ponieważ całość rozkładana jest na dogodne dla pożyczkobiorcy raty.

Wiele banków oferuje jednak kredyt samochodowy. Skąd wiadomo, że akurat trafiliśmy na najlepszą ofertę? Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze oferty dla siebie – w przypadku zobowiązań, które będziemy później spłacać przez tak długi czas należy wybierać ostrożnie!

Idealny kredyt samochodowy – czyli jaki?

Warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam współczesna, rozwinięta technologia i wspomóc się w podejmowaniu decyzji na przykład specjalnymi rankingami kredytowymi, które są na bieżąco aktualizowane i dostępne na różnych stronach. Porównania biorą pod uwagę wiele istotnych czynników, więc ostateczny ranking jest zawsze solidny i konkretny. Pod uwagę bierze się głównie oprocentowanie, RRSO, ale także takie czynniki jak prowizja czy inne, dodatkowe opłaty, które musi ponieść (lub nie) kredytobiorca.

Kredyt samochodowy – jaki najlepszy?

Pamiętajmy, że ostateczna wysokość kredytu uzależniona jest od indywidualnych możliwości kredytobiorcy. Można jednak przewidzieć na jej podstawie ile wyniesie nas ostatecznie cała spłata – i nawet na tej podstawie ocenić, czy dany kredyt jest lepszy niż inne. Dzięki wygodnym kalkulatorom, które zwykle są udostępniane na stronach konkretnych banków, nie trzeba liczyć samodzielnie, bo zrobi to za nas profesjonalny mechanizm. Można też obliczyć ile wyniesie jedna rata. By wybrać najlepszy kredyt na pojazd, powinniśmy również zainteresować się formą ubezpieczenia, jaki jest w konkretnym wypadku oferowany.

Polecane  Kredyt samochodowy, gotówkowy czy leasing — poznaj różnice i wybierz odpowiednie rozwiązanie