Wydaję ci się, że płacisz za wysoką składkę? Że sąsiad, który ma podobną historię, porównywalne zniżki, płaci mniej? Istnieje bardzo prosty sposób, aby sprawdzić. Po prostu oblicz składkę OC/AC samodzielnie, korzystają z kalkulatora ubezpieczeń.

Przede wszystkim kalkulator ubezpieczeń pozwala ci podjąć najbardziej racjonalną decyzję. Masz bowiem, nie wychodząc z domu dostęp do wszystkich istniejących na rynku ofert ubezpieczeń. O ile w przypadku samego OC jest to w pewnym sensie bez znaczenia, bo wysokość składki jest tutaj regulowana ustawą, to w przypadku AC istnieją droższe i tańsze ubezpieczenia, a także takie, które będą lepiej dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. Zatem kalkulator to przede wszystkim wiele ofert, co oznacza większy wybór. Ten sam produkt może kosztować inaczej u ubezpieczyciela, na stronie internetowej, a inaczej u agenta lub właśnie w porównywarce. Wszystkie te zmienne można oczywiście porównać na własną rękę, sprawdzając poszczególne oferty i dokonując ich analizy pojedynczo. Tylko po co to robić, skoro jest tak proste i przydatne narzędzie jak kalkulator?

Prócz samego porównania, otrzymamy tutaj fachową wiedzę i obiektywny przegląd ofert. To oznacza oczywiście oszczędność czasu i energii. Porównanie ofert i wybór właściwego dla nas ubezpieczenia może tu zająć nawet kilkanaście minut. Przy samodzielnym analizowaniu ofert, wahaniach i problemach ze zrozumieniem procedur ten czas może wydłużyć się nawet do kilku godzin. Porównajmy to z tradycyjnym sposobem sprawdzania ofert, czyli wykonywaniem telefonów do agentów ubezpieczeniowych lub fizycznego udania się do siedziby danego agenta. Jednocześnie w przypadku skorzystania z porównywarki, od razu otrzymujemy dostęp do wszelkich promocji oraz bonusów, o których nie mielibyśmy pojęcia, gdybyśmy mieli ich szukać samodzielnie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, co jest nie bez znaczenia, zważywszy na wysokość składek na ubezpieczenie dobrowolne AC. Mechanizm ten jest korzystny zwłaszcza dla tych, którzy płacą stosunkowo wysokie składki.