Samochód używany na raty

Zakup samochodu na raty to dla wielu osób realna szansa na posiadanie własnego auta.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że kredyt samochodowy to narzędzie, z którego można skorzystać wyłącznie w przypadku zakupu nowego pojazdu – rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że pozyskane w ramach kredytu środki mogą być przeznaczone również na zakup samochodu używanego, zarówno osobowego, jak i dostawczego.

Wygodny kredyt samochodowy

Zakup samochodu to nie lada wydatek, bez względu na to, czy inwestycja dotyczy pojazdu nowego, czy też używanego. Wielu potencjalnych inwestorów nie dysponuje wystarczającą gotówką – warto jednak pamiętać, że w tym przypadku z pomocą przychodzi kredyt samochodowy, oferowany przez banki.

Kredyt samochodowy to nic innego, jak pożyczka bankowa na zakup konkretnego samochodu. Należy pamiętać, że ubiegając się o pożyczkę należy wskazać rodzaj samochodu, uwzględniając przede wszystkim to, czy jest to pojazd nowy, używany, osobowy czy też dostawczy.

Podczas finalizacji kredytu konieczne jest ponadto przedłożenie szczegółowych informacji dotyczących samochodu, w szczególności numeru VIN

Ubiegając się o kredyt samochodowy należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek kredytowy, przedłożyć dokumenty potwierdzające źródło oraz wysokość dochodów, a także dokumenty dotyczące samochodu.

Godny podkreślenia jest fakt, że w przypadku kredytu samochodowego respektowane są alternatywne źródła dochodu, co w praktyce oznacza, że o pożyczkę może ubiegać się zarówno osoba uzyskująca dochód z tytułu umowy o pracę, jak również zatrudniona na podstawie umów cywilnych, prowadząca działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne.

Co ważniejsze, istnieje możliwość wskazania współkredytobiorcy, czyli osoby, która wspólnie z kredytobiorcą obejmie odpowiedzialność prawną za terminową spłatę zadłużenia. Współkredytobiorca nie musi być współwłaścicielem kredytowanego auta, nie ma także obowiązku, by była to osoba spokrewniona z właścicielem pojazdu.

Polecane  Motocykl na firmę - czy można kupić? Co warto wiedzieć?

Decydując się na kredyt samochodowy należy pamiętać o tym, aby terminowo opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC, przedkładając w banku dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.