Trzy powody, dla których warto pomyśleć o kredycie samochodowym

Zakup samochodu to poważna inwestycja, nic więc dziwnego, że zdecydowana większość z nas nie ma ochoty na przesadne oszczędności, gdy w grę wchodzi wejście w jego posiadanie. Nie oznacza to jednak, że każda kwota jest przez nas możliwa do zapłacenia.

Zakupy za gotówkę zdarzają się coraz rzadziej nie tylko dlatego, że samochody są coraz droższe. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że kredyt samochodowy jest coraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Po pierwsze – niski koszt

Tym, co sprawia, że nawet osoby podchodzące z dużym dystansem do produktów bankowych, nie mają oporów przed jego zaciąganiem, jest przede wszystkim koszt takiego zobowiązania. Oczywiście, musimy liczyć się z tym, że bank otrzyma od nas więcej pieniędzy niż sam nam pożyczył, kredyt samochodowy można jednak zaciągnąć na warunkach o wiele korzystniejszych niż klasyczny kredyt gotówkowy. Nie można nie docenić i tego, że można na niego liczyć nie tylko wówczas, gdy kupuje się nowy samochód, ale i w momencie, w którym wchodzi się w posiadanie auta z rynku wtórnego.

Po drugie – długi okres finansowania

Gdy decydujemy się na kredyt gotówkowy musimy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni do spłacenia go w dość krótkim czasie, a kredytodawcy nie będzie interesowało to, jaka jest w danym momencie nasza kondycja finansowa. Nasza sytuacja staje się zdecydowanie łatwiejsza, gdy wybieramy kredyt samochodowy. Dzięki dużej elastyczności banków dziś problemem nie jest spłacanie go nawet przez dziesięć lat. Co więcej, kredyt może być też spłacony znacznie wcześniej.

Po trzecie – duża konkurencja wśród banków

Kredyty samochodowe są coraz bardziej opłacalne nie tylko dla kierowców, ale i dla banków, które ich udzielają i to właśnie duża konkurencja pomiędzy nimi sprawia, że są one tak atrakcyjne. Nie jesteśmy już jako klienci uzależnieni od maksymalnie kilku instytucji finansowych, a co za tym idzie, nie musimy już obawiać się, że zaciągnięcie kredytu będzie wiązało się z trudnymi do zaakceptowania warunkami. Konkurencja zawsze zwiększa elastyczność.

Polecane  Samochód na raty – kredyt czy leasing?