Zalety kredytu motocyklowego

Kredyty celowe, które mogą być przeznaczone na zakup samochodu czy motocykla są dosyć wygodną opcją dla kupujących, ale spodziewać powinniśmy się także tego, że jest to kredyt, z którym nie spotkamy się w każdym banku. Zawsze też warto porównać kredyt na motocykl zaproponowany w salonie z takim samym kredytem, który można otrzymać w banku. Różnice pomiędzy tymi ofertami mogą być całkiem spore.

Można także spodziewać się, że w sytuacji gdy bank nie ma w swojej ofercie kredytu celowego, za pomocą którego można sfinansować zakup motocykla lub samochodu to może zaproponować jako alternatywę klasyczny kredyt gotówkowy. Trzeba sobie zdawać wtedy sprawę, że jest to często alternatywa droższa oraz pozbawiona wielu dodatkowych korzyści, które niesie za sobą kredyt celowy.

W pierwszej kolejności jest to właśnie już wspomniana cena. Koszty, jeśli chodzi o kredyt na motocykl powinny być zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych. Dotyczy to nie tylko wysokości oprocentowania, ale także i standardowego już ubezpieczenia kredytu. Przy kredycie dedykowanym dodatkowe ubezpieczenie kredytu często nie jest konieczne, ponieważ zabezpieczeniem kredytu jest sam kupowany pojazd.

Wymogiem będzie wtedy konieczność zakupienia dodatkowego ubezpieczenia AC, ale takie ubezpieczenie i tak często jest kupowane przez kierowców, poza tym jego koszty będą niższa, a przydatność nieporównywalnie większa. Między innymi także z powodu zastosowania takiego zabezpieczenia banki nieco łagodniej mogą podejść tutaj do kwestii zdolności finansowej.

W przypadku niektórych instytucji finansowych, które specjalizują się w kredytach motocyklowych, możliwe jest także „łączenie” dochodów, nawet w sytuacji gdy formalnie osoby przystępujące do takiego kredytu nie są ze sobą spokrewnione. Często też pojawia się możliwość dopasowania sposobu spłaty rat za kredyt motocyklowy, mogą być to na przykład raty roczne czy też z innym, elastycznym terminem płatności dopasowanym do potrzeb i wymagań samego kredytobiorcy.

Polecane  Kredyty samochodowe