Kredyt samochodowy na motocykl

Marzysz o nowym motocyklu, ale stan Twojego konta nie pozwala na sfinansowanie transakcji gotówką? Sprawdź, jaką formę finansowania wybrać, aby rozłożyć spłatę na wygodne raty, które nie obciążą Twojego budżetu.

Ceny markowych jednośladów są zbliżone do cen średniej klasy aut osobowych. Choć najprostszym i najszybszym sposobem na sfinansowanie motocykla jest gotówka, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na to, aby jednorazowo „wyciągnąć z kieszeni” kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli marzysz o nowym Harleyu, sięgnij po zewnętrzne źródło finansowania i rozłóż spłaty na wygodne raty, które nie obciążą Twojego budżetu. Wśród jakich opcji możesz wybrać?

Finansowanie motocykla — możliwe opcje

Jeśli nie chcesz lub nie możesz sfinansować zakupu motocykla gotówką, możesz sięgnąć po leasing lub kredyt samochodowy. Czym różnią się od siebie obie formy finansowania?

Leasing na motocykl

Leasing to nowoczesna forma finansowania środków trwałych dedykowana przede wszystkim przedsiębiorcom. Dzięki możliwości wliczenia w koszty uzyskania przychodu zarówno odsetkowej, jak i kapitałowej części raty, to właśnie właściciele firm odczują największe korzyści podatkowe z leasingu. Przez cały okres spłaty motocykl pozostaje własnością leasingodawcy. Po zakończeniu umowy leasingobiorca może go wykupić lub zakończyć umowę, zwracając leasingowany przedmiot. Przedmiotem umowy leasingowej może być nowy lub używany pojazd, który spełnia warunki stawiane przez firmę leasingową (z reguły dotyczą one wieku i źródła pochodzenia). W większości przypadków zawarcie umowy wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty wstępnej (czynszu inicjalnego). Jego wysokość zależy od warunków umowy, stażu działalności firmy i wynosi z reguły od 10 proc. w górę. Jeśli nie prowadzisz działalności i chciałbyś pozyskać finansowanie na siebie jako osobę fizyczną, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy na motocykl

Kredyt samochodowy to kredyt celowy przeznaczony na sfinansowanie konkretnego pojazdu mechanicznego. Może być to nie tylko nowe lub używane auto osobowe i dostawcze, ale także motocykl, motorower, a nawet łódź motorowa.

Rada: pamiętaj jednak, że środkami z kredytu samochodowego nie sfinansujesz każdego pojazdu. Kredytodawcy wskazują bowiem konkretne wymagania, jakie takowy musi spełnić. Podobnie jak w przypadku leasingu dotyczą one przede wszystkim wieku i źródła pochodzenia.

Maksymalna kwota kredytu na motocykl zależy od zdolności kredytowej wnioskującego i wartości przedmiotu umowy. W zależności od konstrukcji kredytu na motocykl spłata może odbywać się w miesięcznych ratach, w ratach balowych płatnych raz w roku lub w formule mieszanej łączącej miesięczne raty z ostatnią ratą balonową) – nawet przez kilka lat.

Chcesz sfinansować zakup motocykla kredytem? Do uzyskania finansowania potrzebne Ci będą:

  • dokument tożsamości;
  • dokument potwierdzający źródło i wysokość osiąganych dochodów;
  • dokumenty dotyczące kupowanego pojazdu. Więcej informacji na ich temat przekaże Ci bankowy konsultant.

Niezbędnym warunkiem otrzymania kredytu na motocykl jest konieczność ustanowienia zabezpieczeń. Zazwyczaj są to: przewłaszczenia pojazdu (z wpisem w dowodzie rejestracyjnym) oraz cesja praw z polisy AC z możliwością odstępstwa. Dzięki nim bank zabezpiecza swoje interesy na wypadek braku płatności rat. Mniejsze ryzyko kredytodawcy pozwala obniżyć koszty finansowania, czyniąc je wyjątkowo atrakcyjnymi dla kredytobiorcy.

Dlaczego warto sfinansować zakup motocykla kredytem?

Kredyt na motocykl to doskonały sposób, aby spełnić swoje marzenia o użytkowaniu jednośladu bez konieczności posiadania imponujących oszczędności. Dzięki szytemu na miarę finansowaniu rozłożysz spłatę na wygodne, dostosowane do Twoich możliwości finansowych raty, które nie obciążą nadmiernie budżetu. Sięgając po kredyt na motocykl, zasiądziesz za kierownicą upragnionego Harleya nawet w ciągu kilku dni od złożenia wniosku kredytowego.

Źródło:

  • https://www.bankier.pl/smart/kredyt-na-motocykl-jak-sfinansowac-zakup-motocykla