Kredyt samochodowy 50/50

Słyszałeś o różnych rodzajach kredytów, jednak kredyt samochodowy jest dla Ciebie nowością? Interesuje Cię finansowanie w formie kredytu 50/50, ale nie wiesz, jakie są wymagania i czy możesz na nie liczyć? Postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania!

Samochód prosto z salonu

Wysokie ceny nowych aut potrafią skutecznie zrujnować marzenia o własnych czterech kółkach. Dlatego ci, którzy potrzebują nowego, dobrego auta, szukają rozwiązań pozwalających im na jego nabycie. Jeśli nie posiadamy jeszcze całkowitej kwoty zakupu, dobrą opcją może okazać się kredyt samochodowy 50/50. To nic innego jak rozłożenie kwoty na dwie raty. Pierwszą płacimy od razu przy zakupie, natomiast drugą po czasie, który określony jest w konkretnej umowie. Najczęściej jest to okres 6 miesięcy, jednak zdarza się, że wynosi nawet 2 lata. Taką umowę kredytu 50/50 możemy zawrzeć z bankiem samochodowym, a nawet z przedsiębiorstwem.

Taki sposób finansowania przeznaczony jest do zakupu aut nowych, powystawowych, a także poleasingowych. Zdarza się, że istnieje możliwość wzięcia kredytu 50/50 na auto używane, jednak nie jest to normą i zależy od zasad, którymi kieruje się leasingodawca. Pamiętajmy jednak o tym, że w momencie zniszczenia lub kradzieży auta objętego taką umową kredytodawca może zażądać natychmiastowej spłaty reszty kwoty. Wobec tego warto zainteresować się ubezpieczeniem od takich wypadków.

Kredyt samochodowy 50/50 – koszt

Każdy wie, że kredyty oraz zakupy na raty bardzo często wiążą się z odsetkami, które mogą znacznie zawyżyć koszt. Nieco inaczej jest w przypadku kredytu samochodowego 50/50, ponieważ tutaj zarówno prowizja, jak i odsetki najczęściej wynoszą 0%. Jednak musimy wliczyć koszt ubezpieczenia pojazdu. Sytuacja wygląda inaczej w momencie, gdy decydujemy się na podpisanie umowy z instytucją finansową. Wtedy musimy liczyć się z jednorazową prowizją, która wynosi 5-10% wartości kredytu, czyli od 2,5 do 5% wartości pojazdu. Jeśli chodzi o zdolność kredytową, to jest ona zdecydowanie wyższa, ponieważ wpłacamy od razu połowę wartości auta. Im wyższy wkład własny, tym niższą zdolnością finansową może wykazać się kredytobiorca, a finansowanie i tak zostanie udzielone. Wymogiem nie jest również umowa o pracę, ponieważ bardzo często leasing udzielany jest osobom, które otrzymują dochód z innych tytułów.

Jakie dokumenty są niezbędne?

Bardzo często zdarza się, że cała procedura przyznawania kredytu samochodowego 50/50 jest uproszczona. Wnioskujący nie musi wtedy przedstawiać żadnych innych dokumentów poza dowodem osobistym oraz prawem jazdy. Jednak może okazać się, że będzie nam niezbędny dokument potwierdzający dochód, więc warto przygotować się na taką ewentualność. Może być to zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach lub wyciągi z rachunku za ostatnie 3 miesiące, odcinki przekazu emerytury, decyzja o przyznaniu renty. Wykaz niezbędnych dokumentów uzależniony jest od naszej sytuacji i źródła dochodów. W momencie, gdy o kredyt samochodowy 50/50 wnioskuje przedsiębiorca, musi on przygotować:

  • NIP i REGON,
  • wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z KRS,
  • dokumenty finansowe potwierdzające wysokość dochodów,
  • dokumenty tożsamości reprezentantów spółki.

Warto znaleźć kredyt w pełni dopasowany do naszych potrzeb i z odpowiednim terminem spłaty reszty kwoty. Możemy skorzystać z porównywarek lub złożyć wizytę w kilku miejscach, by wybrać to właściwe, w którym warunki będą nam odpowiadały i nie będziemy mieć żadnych wątpliwości. Na pewno kredyt samochodowy 50/50 jest dobrą opcją dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wydatek. Jednak jak każdy kredyt – należy zaciągnąć go odpowiedzialnie.

Źródła:

  • https://www.totalmoney.pl/artykuly/kredyt-samochodowy-5050-na-czym-polega-czym-rozni-sie-od-standardowego-kredytu-na-auto