Kto z nas nie spotkał się z sytuacją w której chcemy wymienić swój stary, zużyty samochód, a nie posiadamy wystarczających środków finansowych aby zakupić nowy. Na szczęście jest rozwiązanie tej sytuacji. Powinniśmy postarać się o kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy to specyficzny instrument bankowy. Zazwyczaj bank pożyczając nam pieniądze nie interesuje się tym na co je wydamy. Dzieje się tak przy pożyczkach czy kiedy udostępnia nam środki na karcie kredytowej. W przypadku kredytu samochodowego jest inaczej. Środki nam udostępnione mogą być przeznaczone wyłącznie na zakup pojazdu. Bank w regulaminie kredytu zapisze jaki rodzaj pojazdu możemy zakupić. Zazwyczaj jest to samochód, quad, motor, motorower, a czasami nawet zabytkowe samochody czy autobus.

Aby otrzymać kredyt samochodowy musimy najpierw spełnić wymagania banku

Na wstępie ten określi nam maksymalną ale też minimalną kwotę kredyt. Instytucjom finansowym nie opłaca się bowiem pożyczać nam niskich kwot w rodzaju stu czy dwustu złotych. Kiedy kupujemy nowy samochód bank nie będziemy nam robił żadnych problemów. Schody pojawiają się w przypadku pojazdów używanych. W takich wypadkach zażąda się od nas dokumentów potwierdzających wiek i przebieg pojazdu. Musimy się też liczyć z tym, że jeśli pojazd będzie bardzo stary to bank odmówi udzielenia nam kredytu. Kolejny krok to zgromadzenie dokumentów, które są wymagane przy kredycie samochodowym. Przede wszystkim musimy posiadać dowód osobisty i drugi dokument potwierdzający naszą tożsamość. Może być to prawo jazdy lub na przykład paszport. Wymagane będzie też co oczywiste poświadczenie o zarobkach oraz zaświadczenie o tym, że samochód nie został wpisany sądownie jako zastaw .

Polecane  Pochwal się nowym samochodem – skorzystaj z kredytu samochodowego

Niektóre placówki bankowe mogą wymagać od nas ubezpieczenia obowiązkowego, jak i dodatkowego autocasco

O kredyt możemy się starać bezpośrednio w placówce banku lub skorzystać z nowoczesnej formy komunikacji za pośrednictwem stron internetowych. Ostatnim krokiem jest wybór rat, czyli sposobu w jaki będziemy spłacać nasze zobowiązanie.