Kredyt na samochód używany

Nie zawsze dysponujemy kwotą pieniędzy niezbędną do tego, by zakupić używany samochód dobrej klasy. W takim przypadku w celu sfinansowania pojazdu posiłkujemy się zewnętrznymi źródłami finansowania w postaci kredytów samochodowych. Takie kredyty na samochody używane mogą się różnić określonymi parametrami, co wpływa na ich dostępność oraz całkowity koszt.

Kredyt na samochód używany – najważniejsze parametry

Na rynku możemy spotkać wiele banków i innych instytucji finansowych oferujących kredyt na samochód używany. Jak zatem wybrać kredyt, który będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania? Oprócz niskiego oprocentowania powinniśmy sprawdzić kilka innych parametrów. Przede wszystkim formalności związane z uzyskiwaniem takiego kredytu muszą być ograniczone do minimum. Możliwość załatwienia wielu kwestii telefonicznie lub internetowo jest bezcenna. Oprócz tego przy ubieganiu się o kredyt bez znaczenia powinny być źródła dochodów oraz pochodzenie auta, które chcemy zakupić. Warto również zwrócić uwagę na czas otrzymywania decyzji kredytowej i związany z nią termin wypłaty kredytu. Gdy znajdziemy zadbane auto o atrakcyjnych parametrach, kluczowe mogą być bowiem godziny. Przy szybkiej decyzji kredytowej nie ubiegną nas inne osoby, które zainteresują się zakupem wystawionego na sprzedaż pojazdu. To bardzo ważne, ponieważ poszukiwania idealnie dopasowanego do naszych potrzeb samochodu, spełniającego określone wymagania techniczne oraz estetyczne, mogą być czasochłonne. Okazyjne oferty aut na sprzedaż znikają bardzo szybko.

Kredyt na samochód używany w Santander Consumer Bank – korzystne warunki dla każdego

Na rynku możemy spotkać wiele ofert kredytów na samochody używane. Różnią się one między sobą określonymi parametrami. Pośród dostępnych kredytów na samochody używane bardzo ciekawą ofertę ma Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Tym, co go wyróżnia, jest atrakcyjne w stosunku do innych banków oprocentowanie, a do uzyskania tego kredytu wymagane są jedynie standardowe dokumenty, takie jak:

  • dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty),
  • dokument potwierdzający źródło oraz wysokość osiąganych dochodów (o parametrach zgodnie z dyspozycją doradcy kredytowego),
  • dokumenty dotyczące nabywanego pojazdu (o ich rodzaju także informuje nas doradca kredytowy).
Polecane  Jaki kredyt na samochód?

Jeśli chodzi o wydanie decyzji kredytowej, Santander Consumer Bank akceptuje różne źródła dochodu, także gdy osiągamy je za granicą Polski. Ponadto w celu uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej w banku możliwe jest łączenie ze sobą dochodów kilku różnych osób, również ze sobą niespokrewnionych. Co niezwykle istotne, decyzja kredytowa wydawana jest tutaj bardzo szybko, ponieważ już w ciągu 30 minut, a kredytem możemy sfinansować każdy pojazd, bez względu na jego pochodzenie. Kredyt zostanie nam zatem przyznany w przypadku zakupu pojazdu od dealera, z komisu lub od osoby fizycznej w kraju, a także przy sprowadzaniu takiego auta zza granicy. Nie musimy się zatem martwić o to, że znalezione przez nas wymarzone auto zostanie wyłączone w Santander Consumer Bank – bank od kredytów z opcji kredytowania.

To jednak jeszcze nie wszystkie udogodnienia, które oferuje Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Jednym z tych, które pojawiają się okresowo, są bowiem atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wystarczy tylko, że zawrzemy umowę kredytową za pomocą kanału zdalnego. Rodzaj nagrody jest przy tym uzależniony od kwoty zaciąganego kredytu. Szeroki wybór nagród sprawia, że każdy znajdzie wśród nich idealne rozwiązanie dla siebie.